Total 157 students assigned at 61 districts for LEE Program.

Achham
Student Commodity Site Type
Animesh Lamichhane Potato Block
Arghakhanchi
Student Commodity Site Type
Ranjit Khanal Vegetables Zone
Bishnu Bhusal Orange Block
Jenny Shrestha Vegetables Block
Bajura
Student Commodity Site Type
Vivek Bist Apple Block
Anish Shakya Potato Block
Nirmala Acharya Olive Oil Zone
Dhiraj Dhungana Pea Block
Banke
Student Commodity Site Type
Deepak Acharya Maize Seed, Maize Zone
Jedu Ram Ghimire Maize Seed, Maize Zone
Bara
Student Commodity Site Type
Kiran Kumar Gupta Fish Superzone
Anil Kumar Chaudhary Fish Superzone
Bardiya
Student Commodity Site Type
Krishna Prasad Khanal Banana Block
Samikshya Khanal Paddy Zone
Shishir Acharya Paddy Zone
Bhaktapur
Student Commodity Site Type
Anju Gainju Potato Zone
Rakshya Dhakal Potato Zone
Neha Subedi Potato Zone
Bhojpur
Student Commodity Site Type
Dipendra Aryal Ginger Block
Rohit Dhakal Cardamom Block
Chitwan
Student Commodity Site Type
Ashmita Karki Vegetables Zone
Shovit Khanal Vegetables Zone
Krishna Lamichhane Fish Block
Asmita Devkota Paddy Block
Aparajita Ojha Paddy Block
Sujan Ghimire Fish Block
Dadeldhura
Student Commodity Site Type
Sangam Panta Potato Zone
Diwash KC Potato Zone
Dailekh
Student Commodity Site Type
Garud Shah Orange Block
Dipa Paudel Maize Block
Dang
Student Commodity Site Type
Pradip Poudel Paddy Block
Ramesh Giri Maize Superzone
Prabhat Jha Maize Seed, Maize Superzone
Nabin Gaire Fish Block
Suman Kumar Upadhaya Mustard Block
Kusum Bhusal Maize Seed, Maize Superzone
Darchula
Student Commodity Site Type
Dhiraj Bhatta Maize Seed, Maize Block
Dhading
Student Commodity Site Type
Shivahari Devkota Maize Seed, Maize Zone
Prashant Bhandari Vegetables Zone
Kiran Bamanu Vegetables Block
Dhankuta
Student Commodity Site Type
Ashish Ghimire Vegetables Zone
Sachin Gahatraj Vegetables Zone
Dhanusa
Student Commodity Site Type
Naresh Kumar Mahato Fish Zone
Pritee Subedi Fish Zone
Doti
Student Commodity Site Type
Sudip Shrestha Potato Block
Arun Chapain Ginger Block
Gorkha
Student Commodity Site Type
Aakriti Poudel Citrus Zone
Ashmita Bajagain Citrus Zone
Gulmi
Student Commodity Site Type
Pratikshya Parajuli Maize Seed, Maize Zone
Mahesh Karki Maize Seed, Maize Zone
Asmita Aryal Vegetables Block
Sandhya Gautam Citrus Block
Ilam
Student Commodity Site Type
Bibek Raj Kunwar Cardamom Block
Jajarkot
Student Commodity Site Type
Rakesh Giri Soyabean Block
Babita Tiwari Maize Block
Jhapa
Student Commodity Site Type
Dipendra Prasad Kushawaha Paddy Superzone
Prakash Pandey Paddy Superzone
Jumla
Student Commodity Site Type
Prem Krishna Upadhayay Apple Superzone
Tirtha Raj Devkota Apple Superzone
Anupam Uprety Pea Block
Kailali
Student Commodity Site Type
Binaya Babu Koirala Wheat Superzone
Suman Parajuli Oilseed Zone
Jaya Raj Joshi Wheat Superzone
Meena Kumari Poudel Paddy, Fish Block
Kanchanpur
Student Commodity Site Type
Mina Mahatara Paddy Zone
Nasib Koirala Paddy Zone
Kapilvastu
Student Commodity Site Type
Amrit Dumre Paddy, Fish Block
Kamal Ghimire Paddy, Fish Block
Ashish Adhikari Paddy Block
Sundar Sapkota Paddy Zone
Subash Sunar Paddy Zone
Kaski
Student Commodity Site Type
Pratap Pandey Vegetables Superzone
Raksha Kiran Thapa Vegetables Superzone
Aasma Sharma Vegetables Superzone
Kavrepalanchok
Student Commodity Site Type
Ram Chandra Neupane Potato Superzone
Kiran Timilsina Citrus Block
Kashi Ram Sapkota Potato Superzone
Khotang
Student Commodity Site Type
Pawan Devkota Turmeric, Ginger Block
Anish Pyakurel Maize Seed, Maize Zone
Lamjung
Student Commodity Site Type
Bishnu Pandey Cardamom Zone
Srijana Shrestha Cardamom Zone
Makwanpur
Student Commodity Site Type
Sunanda Lamichhane Vegetables Zone
Gita Pun Maize Seed, Maize Block
Shiva Chapagain Vegetables Zone
Morang
Student Commodity Site Type
Suman Prajapati Fish Zone
Vijay Singh Fish Zone
Dikshit Poudel Fish Zone
Phiroj Khan Vegetables Block
Nawalparasi
Student Commodity Site Type
Rupesh Neupane Fish Block
Pujan Dhakal Paddy Block
Nuwakot
Student Commodity Site Type
Raj Kumar Rijal Vegetables Block
Puja Lamichhane Vegetables Zone
Dipti Ghimire Potato Zone
Okhaldhunga
Student Commodity Site Type
Shreena Pradhan Maize Block
Avinash Shrestha Maize Block
Palpa
Student Commodity Site Type
Hari Vansha Aryal Vegetables Zone
Anil Banstola Vegetables Zone
Panchthar
Student Commodity Site Type
Bhakti Prasad Regmi Cardamom Zone
Answiya Neupane Ginger Block
Swastishila Poudel Cardamom Zone
Sumitra Timalsina Cardamom Block
Parbat
Student Commodity Site Type
Suvash Chandra Aryal Maize Seed, Maize Zone
Sudha Acharya Maize Seed, Maize Zone
Bishnu Prasad Panth Vegetables, Orange Block
Parsa
Student Commodity Site Type
Manisha Chaudhary Vegetables Zone
Sanjana Thakur Vegetables Zone
Pyuthan
Student Commodity Site Type
Dharti Poudel Maize Block
Chuman Singh Giri Paddy Zone
Ramechhap
Student Commodity Site Type
Nischal Shakya Vegetables Block
Abhinanda Subba Limbu Potato Block
Rasuwa
Student Commodity Site Type
Santosh Rijal Potato Block
Sudeep Bhujel Potato Block
Rautahat
Student Commodity Site Type
Prabha Khanal Vegetables Zone
Raksha Khanal Paddy Block
Seema Karki Vegetables Zone
Rolpa
Student Commodity Site Type
Anamika Kandel Potato Block
Shweta Adhikari Maize Block
Shilpa Subedi Cardamom Block
Ritika Lamichhane Maize Seed, Maize Zone
Tara Pandey Cardamom Block
Rukum
Student Commodity Site Type
Sudip Adhikari Vegetable Seeds, Vegetables Zone
Bishwas Amgain Vegetable Seeds, Vegetables Zone
Rupandehi
Student Commodity Site Type
Sudip Neupane Fish Zone
Sanju Saru Magar Paddy Block
Pooja Regmi Fish Zone
Prakash Thakur Fish Block
Salyan
Student Commodity Site Type
Saurav Marahatta Vegetables Block
Nobel Acharya Turmeric, Ginger Zone
Asmita Gautam Turmeric, Ginger Zone
Sankhuwasabha
Student Commodity Site Type
Pragya Poudel Ginger Block
Saptari
Student Commodity Site Type
Vivek Ghimire Mango Zone
Bijay Koirala Mango Zone
Sarlahi
Student Commodity Site Type
Abishkar Khatri Paddy Zone
Pramisha Thapaliya Paddy Zone
Sindhuli
Student Commodity Site Type
Matina Prajapati Junar Superzone
Elina Gautam Junar Superzone
Sindhupalchok
Student Commodity Site Type
Kopila Dahal Paddy Block
Rashmi Acharya Vegetables Block
Siraha
Student Commodity Site Type
Sushma Banjara Paddy Zone
Shreya Thapaliya Paddy Zone
Solukhumbu
Student Commodity Site Type
Kashi Ram Pandey Citrus Zone
Kamal Nayan Pant Citrus Zone
Dipendra Kumar Bamma Citrus Zone
Suresh Baudel Cardamom Block
Sunsari
Student Commodity Site Type
Nabina B.K. Turmeric, Ginger Zone
Bijaya Paudel Turmeric, Ginger Zone
Surkhet
Student Commodity Site Type
Sudip Mahat Turmeric, Ginger Zone
Kusum Pandey Turmeric, Ginger Zone
Syangja
Student Commodity Site Type
Ganga KC Citrus Zone
Susan Paudel Citrus Zone
Taplejung
Student Commodity Site Type
Samita Soti Vegetables Block
Madan Subedi Vegetables Block
Terhathum
Student Commodity Site Type
Purnima Baral Vegetables Block
Udayapur
Student Commodity Site Type
Pabitra Joshi Citrus Zone
Mounata Dahal Citrus Zone
Umesh Kumar Yadav Potato Block
Bibek Shrestha Ginger Block